نحوه پذیرش بیماران

//نحوه پذیرش بیماران

نحوه پذیرش بیماران

پذیرش بیماران بین الملل یا IPD به چند روش انجام می شود:

الف: بيمار خود از طريق وب سايت بيمارستان يا اطرافيان، بيمارستان را شناسايي كرده و ضمن تماس تلفنی با كارشناس بخش IPD متصل مي شود و علت مراجعه خود را عنوان مي كند. كارشناس مرکز چشم پزشکی رازی از بيمار مي خواهد اگر بيمار پرونده پزشكي از قبل دارد براي بيمارستان ارسال كند- «معمولا از طريق واتساپ یا وایبر یا تلگرام و… صورت مي گيرد»- تا پرونده به پزشكان متخصص يا فوق تخصص ارجاع شود؛ سپس برای بيمار نوبت مربوطه با توجه به تاريخ پرواز و مدت اقامت فرد و ملاقات با پزشك تعیین می شود.

بيمار پس از مراجعه به بيمارستان با كارشناس بخش IPD مرتبط خواهد شد و مترجم در تمام مراحل كاري بيمار – شامل معاينه، خدمات پاراكلينيكي، جراحي و پيگيري هاي پس از جراحی – وی را همراه می کند.

ب: بيمار با مراجعه به وب سايت بيمارستان از طريق ايميل با كارشناس بخش IPD بيمارستان ارتباط برقرار كرده و طرح مسئله مي‎كند و كارشناس مربوطه با بررسي مدارك بيمار يا شرح حال وی براي بيمار با توجه به شرايط بالینی نوبت مراجعه به پزشك مربوطه را تعیین می کند. بيمار پس از حضور در بيمارستان فوق تخصصی رازی با حمايت كامل كارشناس و مسئول بخش IPD از خدمات این مرکز درمانی استفاده می کند.

ج: بيمار با راهنمایی اقوام، دوستان و اطرافیان خود به مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی رازی مراجعه و ضمن دریافت شماره تلفن همراه بيمارستان به صورت مستقيم با كارشناس بخش بيماران بين الملل یا IPD ارتباط برقرار می کند و مراحل فوق از سوی كارشناس پیگیری می شود.

د: بيمار از قبل مركز را شناسايي كرده و بدون گرفتن تماس تلفني قبلي بصورت حضوري به بيمارستان مراجعه و پس از گرفتن ارتباط با بخش بيماران بين الملل از بيمارستان خدمات دريافت مي كند.

***

اگر بيمار نيازمند عمل عيوب انكساري است پس از پذيرش با مترجم بيمارستان به صندوق رفته و هزينه معاينه را پرداخت مي كند. «در اغلب موارد هزينه به ريال دريافت مي شود. ممکن است بیمار ارزهای رایج را همراه داشته و توانايي change پول را ندارد. در این صورت صندوق با هماهنگی لازم اقدام به تبدیل ارز به ریال انجام میشود.

اولین مرحله درمان دریافت خدمات اپتومتري و تصویربرداری پاراكلينيكي است. در این مرحله بیمار همراه با مترجم بيمارستان به اتاق پزشك مراجعه و بعد از دريافت پلن عمل به بخش نوبت دهي ليزيك می رود تا برای تعیین وقت ليزيك اقدام و هزينه عمل به بيمارستان پرداخت شود. «با توجه به زمانبندي صورت گرفته بیمار در حین و بعد از انجام عمل ليزيك و نیز مراجعه به داروخانه و دریافت داروها همراهی می شود. مترجم بیمارستان در همه مراحل حضور دارد و زمان فالوآپ ها را به بیمار یادآوری می کند. این روند تا زمانی پایان مراحل درمان ادامه خواهد داشت.»

اگر بيمار نيازمند عمل كاتاراكت يا هر عمل داخل چشمي باشد بعد از پذيرش با مترجم بيمارستان به صندوق رفته و هزينه معاينه را پرداخت مي كند.

اولین مرحله درمان دریافت خدمات اپتومتري و تصویربرداری پاراكلينيكي است. در این مرحله بیمار همراه با مترجم بيمارستان به اتاق پزشك مراجعه و بعد از دريافت پلن عمل به بخش نوبت دهي ليزيك می رود تا برای تعیین وقت ليزيك اقدام و هزينه عمل به بيمارستان پرداخت شود.

 

پس از آن بيمار براي انجام آزمايش خون، مشاوره قلب و پرداخت هزينه عمل همراه می شود. مترجم در روز عمل تا زمان ترخيص و گرفتن داروها با بیمار بوده و دستورات دارويي و توصيه هاي پزشك پس از عمل را براي وی ترجمه و یادآوری می کند؛ در ادامه پیگیری های مالي بيمار كه ممكن است استرداد وجه و يا پرداخت هزینه مازاد باشد را انجام مي دهد.

 

***

چنانچه پس از معاينات مشخص شد بیمار نيازمند تزريق يا ليزر است نوبت تزريق يا ليزر هماهنگ و در روز درمان مترجم وی را همراهی و ضمن انجام پیگیری های مالي دستورات چشم پزشك را ترجمه مي كند تا هيچ ابهامي براي بيمار باقی نماند.

ناگفته نماند ارتباط بيمار با مترجم پس از بازگشت به كشورش برقرار خواهد بود تا هرگونه مسئله يا مشكل چشمي پیگیری و راهنمایی های لازم از طریق چشم پزشک دریافت شود.

به وسیله | ۱۳۹۷-۱۰-۱۶ ۱۴:۳۲:۲۴ +۰۰:۰۰ دی ۱۶ام, ۱۳۹۷|دسته بندی نشده|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه